Časté dotazy

Přehled nejčastějších dotazů

Jak správně vybrat podlahu?

Dobře zvolená podlahová krytina je velmi důležitým faktorem při rekonstrukci bytu nebo při stavbě nového rodinného domu. Podlahu si vybíráme na dlouhou dobu a někdo dokonce na celý život. Její výběr je zcela zásadní záležitostí. Podlaha není pouze interiérovým doplňkem, který můžeme lehce vyměnit za jiný, pokud jsme zvolili špatně nebo vyšel z módy. Musí splňovat všechny nároky, které na ni budou kladeny a těmi jsou dlouhá životnost, vysoká odolnost a správná tepelná propustnost. v neposlední řadě však vám vaše nová podlaha musí dělat radost!

Výběrem podlahy ovlivníte vzhled a atmosféru celého interiéru vašeho bytu nebo domu. Při správném výběru musíte přihlédnout k zátěži, které je podlaha každodenně vystavována.  Jedná se o pohyb lidí, nábytek, možné vylití nejrůznějších druhů tekutin a další nečistoty. Myslete také na péči o podlahu a její čištění. Důležité je zvolení správných čisticích prostředků, které jsou na úklid podlahy používány.

V dnešní době je trendem zvolit podlahu do celého bytu stejnou, aby byl zachován jednotný styl bydlení. Každý prostor ovšem vyžaduje jinak odolnou podlahovou krytinu. Pokud se tedy rozhodnete pro jeden typ podlahy, můžete si u nás v říčanech vybrat z materiálů u kterých výrobci na tuto situaci mysleli a dodávají podlahy stejného designu s různou zátěží.

V každém případě využijte profesionálních služeb podlahového studia, které vám odborně poradí a zajistí precizně provedenou pokládku. Domluvte si osobní schůzku, na které dohodnete všechny potřebné detaily. Přijďte si vybrat do našeho podlahového studia v Říčanech u Prahy.

Součástí komplexní podlahářských prací je zaměření zakázky na místě.

Po dohodě s odborníky zvažte všechny výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin a zvolte optimální materiál a barevný odstín pro váš interiér.

 

Při koupi bytu si dejte pozor na poškozenou podlahu

Koupě nemovitosti je sama o sobě velmi nákladná záležitost. Je to mnohdy největší životní investice pro každého z nás.  Proto je důležité, aby Jste si zkontrolovali stavebně technický stav nabízené nemovitosti. Důkladná kontrola by se měla týkat především stavu podlah a rovinatosti betonů.

Podlaha může být poškozena díky vlhkosti, nadměrnému prohýbání nebo chození ve venkovní obuvi a to zejména v botách na podpatcích.

Vše si řádně a podrobně prohlédněte. V případě, že nejste odborník, objednejte si profesionální služby stavebního inspektora, popř. výrazně levněji návštěvu některého z naších techniků. Pokud bude podlahová krytina v bytě vykazovat známky poškození, mělo by se to projevit na ceně nemovitosti a to jejím snížením. Rekonstrukce podlahy v interiéru je velmi nákladná záležitost a zaplacená cena za byt se vám tím navýší.

 

Moderní dřevěné podlahy

Investice do podlahové krytiny je dlouhodobá v některých případech až celoživotní záležitost.

Každému z nás se líbí jiný styl bydlení. Zvolte si podlahu, která bude přesně vyhovovat vašemu vkusu, požadavkům a zařízení interiéru.

V současné době jsou mezi zákazníky velmi oblíbené moderní dřevěné podlahy. Dřevo je přírodní materiál, který nikdy nevyjde z módy.  Masivní dřevěné podlahy umocní osobitou atmosféru vašeho domova a navodí příjemný pocit tepla.

Velkou předností moderních dřevěných podlah je použití principu více vrstev. Třívrstvé dřevěné podlahy se vyznačují stabilitou a to dokonce i při častých teplotních rozdílech a změnách vlhkosti vzduchu.

Dáváte přednost kvalitě a přírodním materiálů?  Vyberte si z velkého množství masivních dřevěných podlah různých vzorů a barevných odstínů.

Pokládku moderní dřevěné podlahy nechte na odbornících. Navštivte naše profesionální podlahové studio v Říčanech u Prahy. Domluvte si zaměření zakázky. S námi se nemusíte o nic starat. Provádíme realizaci podlah na klíč.